Вивчення правил дорожнього руху

12.05.2016 ВІДБУВСЯ ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР, ПРИСВЯЧЕНИЙ НАВЧАННЮ ДІТЕЙ ПРАВИЛАМ БЕЗПЕКИ НА ДОРОЗІ

На виконання наказу Управління освіти ДГП ЛМР від 18.03.2016 за №103р «Про комплексні заходи щодо навчання школярів правил дорожнього руху» у Львові правоохоронці та педагоги обговорили нові методи навчання школярів Правилам дорожнього руху. Учасники зустрічі були одностайними: необхідно ще змалку вчити дітей дбати про власну безпеку, бути уважними та спостережливими.

Семінар для вчителів основ здоровя шкіл міста та вчителів біології Личаківського району міста відбувався на базі СЗШ №42.

Керівник команди юних інспекторів руху цієї школи Валентина Лисецька поділилася з колегами своїми секретами навчання дітей Правил дорожнього руху. На її думку, важливо, аби заняття зі школярами були захоплюючими та цікавими, адже тоді учні залюбки вчать «дорожню абетку» та легко запам’ятовують навіть найскладніші вимоги ПДР. Навчання може відбуватися у формі інтерактивної гри або ж театралізованого виступу. Яскравий зразок такого міні-уроку продемонстрували учасники команди юних інспекторів руху СЗШ №42, які вже багато років поспіль є переможцями міських та обласних змагань ЮІР, а також входять до числа кращих команд України.

Старший інспектор управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції Львівщини Галина Лемішко розповіла учасникам зустрічі про стан аварійності на території держави та в області, основні причини автопригод.

Звертаючись до присутніх, вона наголосила: навчання дітей правилам безпеки на дорозі – дуже важлива місія, адже лише цього року на Львівщині сталося понад 60 ДТП, у яких постраждали неповнолітні. Найчастіше травмуються маленькі пішоходи, пасажири та велосипедисти, - підкреслила представниця поліції.

«Дуже часто діти не вміють орієнтуватися у складних дорожніх ситуаціях, бувають неуважними та необережними, відволікаються на розмови по мобільному чи слухають музику в навушниках, коли переходять проїзну частину. Тому ваше завдання – донести до наших найменших учасників дорожнього руху, що така легковажність на дорозі є вкрай небезпечною», - зазначила Галина Лемішко.

Представниця поліції також зауважила, що дуже важливо, аби педагоги не лише навчали дітей Правилам дорожнього руху, але й детально пояснювали, як діяти у конкретних ситуаціях, звертали увагу на ризики, що можуть очікувати їх на вулиці та обговорювали конкретні приклади ДТП, у які потрапляли їхні однолітки.

НМЦО висловлює вдячність адміністрації школи та керівнику РМО вчителів біології шкіл Личаківського району І.Москаль за сприяння в організації заходу.

16.05.2016 НА ЛЬВІВЩИНІ СТАРТУЄ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

З 16 по 22 травня в Україні триватиме Тиждень безпеки дорожнього руху. Цей захід має на меті привернути увагу суспільства до теми дорожньо-транспортного травматизму, зокрема, дитячого, а також закликати всіх учасників дорожнього руху дбати про власну безпеку.

Методист НМЦО В.Олійник
13 квітня 2016 року на базі Навчально - методичного центру освіти відбувся навчально - методичний семінар з елементами тренінгу для керівників ШМО класних керівників Галицького та Шевченківського районів міста "Особливості застосування інтерактивних методів навчання у роботі з учнями". 

Навчання проведено в межах реалізації комплексних Заходів щодо навчання школярів правил дорожнього руху. До проведення семінару долучились активісти кампанії "Безпечне місто" об'єднання "Самопоміч", запрезентувавши заходи, які проводять у рамках кампанії, методичні матеріали (буклети) із тематики безпечного дорожнього руху.
Для практичного використання у роботі класного керівника, методистами НМЦО укладено збірник сценаріїв із ПРД, а також методичні матеріали про особливості застосування інтерактивних методів навчання у роботі з учнями. 

Матеріали тут

Наступні заняття відбудуться: 14 квітня о 15 .00 (Личаківський та Сихівський р-ни), 18 квітня 15.00 (Франківський та Залізничний р-ни).

"Ми - велосипедисти" тут
Укладач: А. Васільєва - методист НМЦО 2016 р.


Виступ агітбригади ЮІР на тему
Електронний збірник виховних заходів "Правила дорожнього руху - педагогу на допомогу" тут
Укладач: Т. Москва - методист НМЦО 2016 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.